• 27-10-2025
  • 15:00 - 16:00
  • Online

Je volgt het online via WebinarGeek

Generatieve AI wordt op steeds grotere schaal ingezet om werkzaamheden efficiënter en effectiever te maken. Wil je meer weten over GenAI, laat je dan inspireren door deze webinars. Dit eerste webinar in serie van 3 verkent de ethische dilemma’s van generatieve AI in de publieke sector.

Ik meld me aan

Over het webinar

het webinar spreekt gastheer Lykle de Vries met Daniël Tijink, programmaleider Ethiek en Joris Krijger, techniek filosoof. Daniël geeft een nadere toelichting op de Begeleidingsethiek, een aanpak waarmee je ethische kwesties van nieuwe technieken bespreekt. En dat doe je weer met de mensen die het raakt. Maar zijn we eigenlijk wel voorbereid op de grote maatschappelijke uitdagingen die dit met zich meebrengt. Vanuit deze invalshoek kijkt Joris met ons naar de ontwikkelingen rondom AI. Want levert het eigenlijk wel vooruitgang op?

Na afloop

  • Weet je dat er ethische kwesties spelen rondom het gebruik van GenAI. 
  • Leer je dat het gebruik van GenAI in de publieke sector met specifieke ethische kwesties gepaard gaat. 
  • Ben je bewust van hoe je ethiek op een doordachte en verantwoorde manier kunt inzetten.

Over de sprekers

Lykle de Vries neemt als gastheer van RADIO plaats aan de tafel samen met onze sprekers:

  • Daniël Tijink, programmaleider Begeleidingsethiek en lid Managementteam ECP Platform van de Informatiesamenleving
  • Joris Krijger, techniek filosoof en 1 van de eerste officiële AI-ethici in Nederland. Auteur van het boek Onze Kunstmatige Toekomst (2025) en extern PhD kandidaat aan Erasmus University Rotterdam

Voor wie

Dit webinar is speciaal voor medewerkers bij gemeenten, provinciën en waterschappen. Werk je bij de Rijksoverheid dan ben je ook van harte welkom.

Kosten

De webinars worden gratis aangeboden door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

Aanmelden

Je kunt je aanmelden via formulier. Na aanmelden ontvangt je de link om het webinar te volgen. Je volgt het online via WebinarGeek. Meld je aan via het online formulier

RADIO Webinars GenAI: ethiek en toepassing op 27 oktober, 13 november en 27 november