Digitale Goodiebag: Cursus Strategisch Management Beleidsverandering
Wat leuk dat je hebt deelgenomen aan de Cursus Strategisch Management voor Beleidsverandering. Op deze pagina vind je naslag in de vorm van een podcast en kijk-, luister- en leestips. Doe er je voordeel mee!
Podcast
Marie Louise en Jan hebben samen met collega van RADIO Lykle de Vries een podcast in 3 delen opgenomen voor deze cursus. Je kunt deze luisteren via onze website. Luister de podcast.
Kijktips van jouw docent
Nog een paar tips van jouw docent op een rijtje. Doe er je voordeel mee:
- Jan is in Nieuwkoop trekker van een gebiedscoordinatie. In dit interview vertelt hij hoe hij dat aanpakt. Je herkent hierin de lesstof van de cursus SMB die je net gevolgd hebt. Bekijk het interview (website YouTube)
- Nicolas Christakis vertelt in de TED-talk 'The hidden influence of social networks' over het functioneren van netwerken. Stof tot nadenken over hoe hierin te sturen. Bekijk de TED-talk (website YouTube in Engels)
- Interessant experiment over autonoom gedrag: zonder regels en afspraken weet een groep doelen te bereiken. Bekijk video Playing Pong with a crowd (website YuTube in Engels)
- Irene Nooren over 'natuurlijk veranderen' ofwel biomimicry. Ze spitst haar verhaal toe op informatie in dit webinar, maar de principes gelden ook voor andere werkvelden. Bekijk het RADIO Webinar: Het DNA van Informatiehuishouding
Verder lezen
- Interview met Jos de Blok deel 1: Buurtzorg in Transitie en deel 2
- Interview met Erik Gerritsen over Transitie Jeugdzorg, veranderen van een ziek systeem
- Magazine Transformatieve Overheid - Rik Braams
- Kantoorevolutie | Werken in een rijkskantoor
Literatuur
- Dirven, J., Rotmans, J., & Verkaik, A. P. (2002). Samenleving in transitie: Een vernieuwend gezichtspunt. InnovatieNetwerk Groene Ruimte en Agrocluster. Bekijk de publicatie (via website edepot)
- Herold, M. (2017). Omgaan met ongeschreven regels: hoe beleidsambtenaren zélf ruimte kunnen creëren voor openheid in de beleidsontwikkeling. Bekijk deze publicatie (Pdf via website Repub van Erasmus University)
- Loorbach, D. (2007). Transition management. New mode of governance for sustainable development. Utrecht: International Books. Bekijk het proefschrift (Pdf via website Repub van Erasmus University)
- Hisschemöller, M. (1993). De democratie van problemen: de relatie tussen de inhoud van beleidsproblemen en methoden van politieke besluitvorming. Universiteit van Amsterdam (niet openbaar digitaal beschikbaar)
Nog een keer contact opnemen met trainers
Wil je nog eens sparren met Jan of Marie Louise? Dan kun je altijd contact met hen opnemen.
- Jan Dirven. Mail naar j.m.c.dirven@planet.nl
- Marie Louise Borsje. Mail naar marielouise.borsje@rijksoverheid.nl
Tip een collega!
Ken je collega’s binnen de rijksoverheid die ook interesse hebben in deze cursus? Laat hen contact opnemen naar ons en dan laten wij hen weten via welke weg zij zich het beste kunnen inschrijven. Direct contact opnemen met RADIO.
Word ook fan van RADIO
Laat je insprireren via je inbox om verder te leren en ontwikkelen over digitalisering. Schrijf je in voor het nieuwsabonnement van RADIO. Ontvang als eerste onze nieuwe leermiddelen, cursussen en andere activiteiten om van en met elkaar te leren binnen de overheid. Volg ons ook op sociale media. We zijn actief op LinkedIn en Mastodon.